SILVER & METAL / Silver / Tray 15848103
nr 1584 8103
TRAY
late 19th century, nickel silver. Length: 72 cm,
Sent 1800-tal, Nysilver. Längd: 72 cm
SEK 300
Monday December 11 2023
at 19:52:36
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.